Avaleht
LOGI SISSE
OK Videoteek


Autod ja arvutid

Arvutigeenius Bill Gatesi käest on nõu küsitud väga paljudel teemadel,kuid vähemalt autotöösturitele Gatesi visioonid ei meeldi. Ühes äsjases loengus teatas Gates, et kui autotööstuse tehnoloogia oleks arenenud sama kiiresti kui Microsofti arvutite väljatöötamine, siis sõidaksime me kõik juba ammu 25 dollarit maksvate autodega, mis kulutaksid ühe liitri bensiini 1000 kilomeetri läbimiseks.

BMW ühe direktori Eberhard von Kuenheimi kommentaarid Gatesi väite kohta on suhteliselt karmid. "Kui BMW oleks Microsofti eeskujul oma tehnoloogiat arendanud, sõidaksime selliste autodega:

*Ilma ühegi arusaadava põhjuseta läheks auto paar korda päevas rikki.
*Autod peatuksid aeg-ajalt keset maanteed, kuid juht peaks seda loomulikuks. Ta käivitaks mootori uuesti ning jätkaks sõitu.
*Iga kord, kui ülekäigurajad ja muud jooned teedele maha märgitakse, tuleb uus auto osta.
*Aeg-ajalt juhtuks mõnda "keerulist manöövrit" - näiteks vasakpööret sooritades selline jama: auto mootor seiskub ning edasisõitmiseks ei aita muu, kui tuleb mootor uue vastu vahetada.
*Autot saab kasutada vaid üks inimene korraga, kui juht ei osta "Car 95"või "Car NT" paketti. Tõsi, koos sellega peaks ta ka autosse istmeid juurde ostma.
*Konkureeriv autofirma võiks valmistada sõiduki, mis on kaks korda töökindlam, kolm korda võimsam ja viis korda mugavam kui BMW, kuid selle autoga saaks sõita vaid viiel protsendil riigi maanteedest.
*Õlirõhu-, bensiinihulga-, jahutusvedeliku temperatuuri jms. signaallambid asendataks ainult ühe suure punase tulega: "General car default".
*Liiklusõnnetuses ei avaneks auto turvapadi mitte kohe, vaid enne küsiks auto oma juhilt: "Are you sure?" Arvake ise, mitu juhti jõuab kiirusel 160 km/h vastu puud paiskudes "Yes" vajutada...
*Iga kord, kui BMW esitleks uut mudelit, peaksid kõik selle ostjad uuesti autokoolis käima, sest uuel autol poleks eelkäijaga absoluutselt mitte midagi ühist.
*Aeg-ajalt oleks autoomanik tõsises hädas. Ilma ühegi arusaadava põhjuseta ei saa ta oma autosse muidu sisse, kui ta korraga tõmbab ukselinki, lööb jalaga tugevalt vastu esirehvi, närib antenni ja loomulikult pöörab veel ka võtit lukuaugus.
*Auto mootori seiskamiseks peab armatuurlaual vajutama nuppu "Start".

Hinne 4.39 (hääli 98)
Oma hääle andmiseks palun logi sisse. Uus kasutaja: registreeru siin.
REGISTREERU
Kasutajanimi
tühikute / täpitähtedeta
Parool
Parool veelkord
E-mail (peidetud)
Kirjuta Eesti presidendi perekonnanimi
MIS ON OK?

Tere! ok.ee on esimene kodumaine suhtlusvõrgustik (social network) alates 1996.

Meie peamine sihtgrupp on 20-50a, meil on
200 000 kasutajat ja nädalas käib siin ca 10 000 erinevat inimest.

 
Avaleht | Reklaam | Tagasiside | Arenduse logi | AD 26.nov 1996 | Hetkel: 26.02.21 21:34 | webmaster ätt ok punkt ee