Avaleht
LOGI SISSE
OK Videoteek


Kaasaegne muinasjutt

Kaasajastatud kodumaine koondmuinasjutt infoajastu lastele.
"NARKOTRALLID ehk kakskümmend aastat hiljem"

Kodanik Muhvi salakaebuse alusel korraldab narkopolitsei inspektor Kingpooli juhtimisel haarangu Pääsküla prügimäel ja vahistab seal vananeva hipi Sammalhabeme. Viimane kasvatab oma habemes koerapöörirohtu ja hasishit. Ning väidab, et näeb pidevalt lendavaid taldrikuid, päkapikke ning ämblikke.

Eeluurimisisolaatoris kohtub Sammalhabe härra Klaabuga, keda süüdistatakse seksuaalse vägivalla tarvitamises naiskodanik Sipsiku kallal. Kaks pead on ikka kaks pead, eriti kui üks neist on munakujuline, ning peatselt valmib kurikaval plaan.

Ööpimeduse katte all poeb vanglas viletsa toidu peal kõhnunud Klaabu aknatrellide vahelt läbi ning ronib kongikaaslase habet pidi kolmandalt korruselt alla. Kõrvaltänavast varastatud motorolleriga sõidab Klaabu Piritale, kus elab tema vana salakaubavedajast semu kapten Trumm.

Vastu hommikut kaaperdavad nad koos Trummiga Purjespordikeskuse juurest allveelaev Lembitu ning seilavad sellega Linnahalli ette. Lasknud pardakahurist paar pauku üle Toompea nõuavad vastsed piraadid tuletõrjeämbrist valmistatud ruupori abil amnestiat sõber Sammalhabemele, 2 miljonit Läti latti väikestes kupüürides ja tuumakatsetuste kohest lõpetamist Mururoa atollil.

Koos politsei ja kiirabiautodega jõuab rannale ka maruvihane naiskodanik Sipsik, kes karjub Klaabule, et too on üks igavene siga ja et tema neid mune välja haududa ei kavatse. Tekkinud sõneluse katkestab inspektor Kingpooli ilmumine, kes teatab, et Sammalhabe keeldub kongist väljumast, kuna ta kardab ämblikke. Ja et kui Klaabu ja Trumm kohe allveelaevast välja ei roni, siis järgmise tuumakatsetuse lubasid prantslased korraldada Naissaarel. Just nagu intsidendist Aatomikuga Tsernobõlis veel vähe oleks...

Nii oleksid nad sinna vististi sõimlema jäänudki, kui sündmuspaigale poleks sattunud perifeerse väikeriigi turist Viplala, kes tinistas allveelaev Lembitu aurik Titanicuks, mis vees ujuva preservatiiviga põrkudes otsemaid põhja läks.

Klaabu ja Trumm hukkusid lainetes. Sammalhabe istub kinni ning kasvatab habemes kirpe ja tomateid. Sipsik haub mune ja üritab Tallinna Linnuvabrikult alimente sisse nõuda. Inspektor Kingpool edutati majoriks ning kannab nüüd poolsaapaid.

Kõige peasüüdlane Muhv aga istub oma furgoonis ja peab peenikest naeru.

Hinne 4.05 (hääli 147)
Oma hääle andmiseks palun logi sisse. Uus kasutaja: registreeru siin.
REGISTREERU
Kasutajanimi
tühikute / täpitähtedeta
Parool
Parool veelkord
E-mail (peidetud)
Kirjuta Läti pealinn
MIS ON OK?

Tere! ok.ee on esimene kodumaine suhtlusvõrgustik (social network) alates 1996.

Meie peamine sihtgrupp on 20-50a, meil on
200 000 kasutajat ja nädalas käib siin ca 10 000 erinevat inimest.

 
Avaleht | Reklaam | Tagasiside | Arenduse logi | AD 26.nov 1996 | Hetkel: 18.09.20 23:52 | webmaster ätt ok punkt ee