Avaleht
LOGI SISSE
OK Videoteek


Albi, Viiru, Sipsu ja Aurora
Liik/tõug viirpapagoid
Sünniaeg 29-04-2000
Omanik okhelena
http://portal.ok.ee/zoo/310
Vaadatud 2768 korda
Mul on kaks armsat viirpapagoid. Nad on hästi pisikesed ja mahuksid peopessa ära, aga meil pole võimalust olnud seda proovida, sest nad ei lase. Need linnud on väga nunnud ja mõlemad on emased. Viiru on sini-must-valge ja tal on mustad silmad; Albi on lihtsalt valge ja tal on punased silmad. Me laseme nad hommikul puurist välja tuppa vabalt ringi lendama ja nad käivad päeval ise puuris söömas ja joomas kui neil kõht tühjaks läheb. Õhtul tulevad nad samuti ise puuri tagasi. Nad magavad, pead tiiva all, kuid neil on väga erk uni ja nad kuulevad iga krabinat ja krõbinat. Albi on tavaliselt palju energilisem kui Viiru, häälitseb, kriiskab ja karjub ning lendab palju. Viiru on vaiksem ja vähem sportlikum ning seetõttu ka palju tüsedam. Ta karjub ainult häda pärast ja lauluga vastab Albile ainult siis, kui see talt (lindude keeles muidugi) midagi küsib. Kumbki viirpapagoi ei näe pimedas. Nende tegelikku sünniaega pole teada, me võime seda ainult oletada. Samuti pole mul neist ühtki pilti ega kodus ka scannerit. Soovitan viirpapagoisid igale inimesele, sest nad on igatpidi mõnusad juntsud, ainult hammustavad vahel kõvasti.
---
Viiru lendas aknast välja ja kuna vahepeal olid need suured külmad, siis ma kardan, et teda enam lihtsalt ei ole(nuuks!)... Tema asemel on nüüd Sipsu.
---
Albi on teinud pesitsemise suhtes edusammu: ta julgeb juba pesasse minna. Kogu aeg ukerdab seal sees, tagumik upakil. Ilmselt on varsti kevadel oodata munakest...
---
Muide sellel pildil on paremal pool Albi ja vasakul pool Sipsu. See pilt on tehtud digitaalfotokaga ja kuna see fotokas ilmus meile siis, kui Viirut enam polnud, siis ei saanud ma siia temast pilti üles riputada.
---
Panime Albile ja Sipsule puuri pesakasti ja ootame nüüd poegi. Nüüd saavad viirpapagoid juba väga hästi läbi. Sipsu kogu aeg edvistab seal Albi ees ja laulab. Talle meeldib ka peegliga lobiseda. Aga praegu kardavad mõlemad pesakasti:(
---
Enam ei karda pesakasti:) Nokitseb seal pesa ukse kallal aga Albi ei luba sisse tulla. Loodame, et varsti ilmub pessa ka munake.
---
September 2008
Ühel kevadtalvel juhtus selline lugu, et keegi kustutas kogemata tule ära, kui linnud parasjagu puurist väljas olid. Nad ehmatasid millegi peale ja hakkasid ringi lendama ning Albi lendas peaga vastu akent. Panime ta puuri tagasi, sest ta ei tundnud end silmnähtavalt hästi. Niimoodi vegeteeris vaene lind seal mitu päeva. Lõpuks, ühel hommikul, kui valmistusin välja minema, leidsin Albi puuri põrandalt ja ta oli suremas. Võtsin ta üles, aga midagi enam muuta ei saanud. Umbes veerand tunni pärast oli väike olend surnud. Matsime ta hiljem oma aeda, mis ei olnud lihtne, kuna maa oli külmunud, aga oma loomale tuleb ju ikka korralikud matused teha. Puhka rahus, väike lind.

Hiljem oli Sipsu natuke aega üksi ja tundis end silmnähtavalt õnnetult. Ostsime talle seltsiks teise viirpapagoi, kollase emase Aurora. Ta oli algul ilusa sulestikuga parajalt paks daam, kes füüsilistel põhjustel ei suutnud lennata - ilmselt oli teda kogu senise elu puuris kinni hoitud. Mõne nädala pärast suutis ta siiski juba sama hästi lennata kui Sipsu ja nüüd pikeerivad nad võidu mööda tuba:)
 

Looma omanikule teate saatmiseks palun logi sisse. Uus kasutaja: registreeru siin.
REGISTREERU
Kasutajanimi
tühikute / täpitähtedeta
Parool
Parool veelkord
E-mail (peidetud)
Kirjuta Läti pealinn
MIS ON OK?

Tere! ok.ee on esimene kodumaine suhtlusvõrgustik (social network) alates 1996.

Meie peamine sihtgrupp on 20-50a, meil on
200 000 kasutajat ja nädalas käib siin ca 10 000 erinevat inimest.

 
Avaleht | Reklaam | Tagasiside | Arenduse logi | AD 26.nov 1996 | Hetkel: 25.11.20 21:39 | webmaster ätt ok punkt ee